фиброцемент

Що таке фіброцемент?

Фіброцемент є сучасним композитним матеріалом. Всі позитивні властивості цього продукту відповідають високим вимогам, що пред’являються будівельною індустрією та архітекторами. Технологія вентильованого фасаду розвивалася протягом десятиліть, пройшла тривалу перевірку в лабораторіях і багаторічні реальні випробування на фасадах будівель по всьому світу.

Всі фіброцементні панелі EQUITONE виробляються за методом Хачека. Основна суміш складається з цементу, піску, волокон целюлози та води (автоклавний процес) або цементу, вапна, синтетичних волокон і води (процес природного дозрівання). Ці матеріали змішуються до стану суспензії. Рідка суміш подається в бак, в якому обертаються циліндри забирають частину матеріалу, частково видаляючи надлишок води.

Ремінь проходить над поверхнею циліндрів і збирає тонкий шар складу майбутнього фіброцементу з поверхні кожного циліндра. Утворився шаруватий матеріал проходить над вакуумним агрегатом, який витягує залишки води. Рухомий конвеєр доставляє сирий матеріал до формувального барабана, на який послідовно намотуються шари для отримання необхідної товщини кінцевого продукту. При досягненні потрібної товщини, автоматичний обрізний ніж, вбудований в барабан, активується, і сирий лист потрапляє на конвеєр, який транспортує його до місця формування пакета листів. Сирі листи відокремлюються одна від одної сталевими пластинами. Потім пачки листів надходять під прес, який розвиває тиск в 13 тонн. Такий високий тиск ущільнює панелі, видаляє зайву вологу і додає потрібну високу щільність матеріалу. Потім сирі листи фіброцементу дозрівають або природним шляхом, або в автоклаві.

Що таке фіброцемент?
Фіброцемент природного дозрівання

Найголовнішим елементом фіброцементу, одержуваного методом природного дозрівання, є Портландцемент. Щоб проявилися найкращі властивості цього матеріалу, до нього додається інші компоненти, такі як вапно.

В якості сполучних волокон, які надають фіброцементу міцність, додають синтетичні органічні волокна на основі полівініл алкоголю (PVA). Такі волокна застосовують у текстильній промисловості при виготовленні водовідштовхувального, але, «дихаючого» одягу і захисних пов’язок в медицині.

Автоклавний фіброцемент проводиться з чотирьох основних елементів: цементу, кварцового піску, волокон целюлози й води. Ця сировина змішується до стану суспензії. Потім суміш проходить через машину Хачека, як це було пояснено декількома абзацами вище. Потім, після стадії пресування, пакети потрапляють в величезний автоклав, куди починає надходити перегрітий пар. Після досягнення необхідної температури матеріал дозріває протягом заданого часу. Кожна готова панель проходить перевірку на відповідність стандартам якості та вимогам захисту навколишнього середовища.

Що таке фіброцемент?
Автоклавний процес